|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Flat Mop |
| Mop Head Material: | Microfiber |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item No: | T025 |
| Description: | Microfiber Flat Mop Sticky Hook Design |
| Material: | Microfiber,steel,PP |
| Color: | Customize |
| Handle length: | 70-120cm or customize |
| Handle diameter: | 19/22mm |
| Head Size: | 13x44cm |
| Usage | For cleaning floor |
| Package: | Transparent bag with label,paper card or customize |
| MOQ: | 3000pcs |
| Samples time: | 5-7 working days (1-2 working days if stock) |
| Delivery date: | 30-40 days |
| Delivery way: | By sea,By air,By train |
![]() |
![]() |
![]() |
| Hanging hole makes it more convenient for storage. | Elastic fixing lock helps to get the required length. |
Dense cloth shows excellent cleaning capability. |
![]() |
![]() |
![]() |
| Spray paint steel handle can effectively avoid rusting and extend service life. | Threaded connection easy disassembly. | Sticky hook design |